banner8

banner9

banner28

banner10

BELEDİYEDEN DOĞALGAZ DUYURUSU

Akşehir Belediye Başkanlığı, doğalgaz hattı bulunmasına rağmen doğalgaz kullanımına geçmeyen bazı binaların kalorifer ve soba külü atıklarıyla ilgili bir duyuru yayınladı.

GÜNDEM 13.11.2021, 00:14 12.11.2021, 18:09 Haber Merkezi
3564
BELEDİYEDEN DOĞALGAZ DUYURUSU
banner12

Belediye tarafından anons edilerek Akşehir halkına ilan edilen duyuruda; “Şehrimiz sınırları içerisinde; doğalgaz hattı geçmiş bulunan cadde ve sokaklardaki site, apartman ve işyerlerinin, doğalgaz bağlantılarını yaptırmaları gerekmektedir. Doğalgaz kullanmayanların kalorifer ve soba külleri, Belediyemiz tarafından alınmayacak olup küller ilgililer tarafından hafriyat döküm sahasına dökülecek veya döktürülecektir” ifadelerine yer verildi.

Edinilen bilgiye göre; ekonomik koşullar nedeniyle henüz doğalgaza geçemeyen müstakil binalardan kalorifer ve soba külü alımında bir sorun yaşanmayacak. Diğer taraftan, hem Belediyeye maddi külfet oluşturması hem de şehirde hava kirliliğine yol açması nedeniyle özellikle site ve işyerlerinde doğalgaz kullanımına en kısa sürede geçilmesi, Akşehir Belediyesi’nin en fazla önem verdiği konular arasında yer alıyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
parçalı bulutlu