banner8

banner9

banner10

BAŞKAN AKKAYA KOLTUĞUNU SİMGE AKÇAKOCA'YA DEVRETTİ

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya

GÜNDEM 28.04.2015, 00:03 28.04.2015, 00:03
1
BAŞKAN AKKAYA KOLTUĞUNU SİMGE AKÇAKOCA'YA DEVRETTİ
banner12
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu Akşehir Tarık Buğra İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Simge Akçakoca’ya devretti.


23 Nisan tarihinde Akşehir’deki olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen törenler kapsamında bugün yapılan etkinlikte Başkan Akkaya; makam odasında Tarık Buğra İlkokulu Müdürü Osman Irgın, Sınıf Öğretmeni Haki Yallagöz ile öğrencileri kabul etti. Çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Akkaya, Başkanlık koltuğunu Tarık Buğra İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Simge Akçakoca’ya devretti.


Başkanlık koltuğuna oturan Simge Akçakoca büyük heyecan yaşarken yapmak istediği projeleri anlattı. Küçük Başkan, engelli çocuklar için park yapmak istediğini ve öğrenciler için Çanakkale gezisi düzenlemek istediğini söyledi.
Başkan Akkaya, Temsili Başkan Simge Akçakoca’nın yapmak istediği projelerin başladığının altını çizerek “Selçuklu Anadolu Lisesi yanındaki alana ‘Engelsiz Park’ ismiyle 1 milyon 100 bin liralık bir projenin yapımını başlattık.  MEVKA’dan %50 hibe desteği aldık. İnşaatımız hızla devam ediyor ve inşallah birkaç aya kadar da bitecek. Engelli vatandaşlarımızın oturup kültürel faaliyetlerine imkân tanıyacak bölümler olduğu gibi park içinde çeşitli yürüyüş ve spor imkânları yapabilecekleri alanlarda olacak. Çanakkale gezisi içinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içinde her okuldaki her sınıftan başarılı olan öğrencilerimizi ödüllendirmek anlamında Çanakkale gezisine göndereceğiz. Sizde bunların takipçisi olun”  dedi.


Temsili Başkan Simge Akçakoca, daha sonra kendi okulu olan Tarık Buğra İlkokulu önündeki yola, araçlar için hız kesici yapılması için telefonla Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Tuncez’i arayarak talimat verdi.


Öğrencilerle bir süre sohbet eden Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, belediye çalışmaları ve belediye görevleri hakkında bilgiler verdikten sonra temsili başkan ve diğer öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip onlara saat, kalem ve kitap setlerinden oluşan çeşitli hediyeler verdi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner27
18
parçalı az bulutlu