banner8

banner9

banner28

banner10

BABASININ YANINDA SALDIRDILAR

Yarenler Mahallesinde başıboş sokak köpeklerinin, 14 yaşında bir çocuğa babasının yanında saldırdıkları iddia edildi. Yarenler Mahallesi Şehri Beyza Konakları yakınındaki parkın civarında beraber yürüdüğü oğluna sokak köpeklerinin saldırdığını bildiren bir vatandaş, soruna acil çözüm bulunmasını istedi.

GÜNDEM 26.02.2019, 00:26 26.02.2019, 00:26
11
BABASININ YANINDA SALDIRDILAR
banner12

Yarenler Mahallesinde başıboş sokak köpeklerinin, 14 yaşında bir çocuğa babasının yanında saldırdıkları iddia edildi.

Yarenler Mahallesi Şehri Beyza Konakları yakınındaki parkın civarında beraber yürüdüğü oğluna sokak köpeklerinin saldırdığını bildiren bir vatandaş, soruna acil çözüm bulunmasını istedi. Köpekler saldırdığı sırada oğlunun yalnız da olabileceğini belirten baba, köpeklerde küpe bulunmadığına dikkat çekti.

Son zamanlarda sorun yarattıkları sıkça duyulmaya başlanan sokak hayvanlarının Belediye tarafından aşılanarak küpe takılması gerekiyor. Daha önce yapılan, hayvanların aşılanması ve kısırlaştırılarak küpe takılması işleminin düzenli olarak sürdürülmesi bekleniyor. Köpeklerin saldırganlaşmasının nedeninin açlık olduğunu belirten vatandaşlar, köpek besleme noktalarının da çoğalmasını istiyorlar.

Besleme noktalarına mama ve lokanta artıklarının düzenli olarak bırakılmasının, sokak hayvanlarının açlıktan saldırganlaşmalarınaçözüm olabileceği düşünülüyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
2
açık