banner8

banner9

banner28

banner10

AKŞEHİR PANCAR BÖLGE ŞEFLİĞİ'NDE KURBAN KESİLEREK ALIMLAR BAŞLADI

2016 Yılın pancar alımları başlaması münasebetiyle Akşehir Pancar Şefliği Doğrugöz Mahallesi kantarında bir tören düzenlendi.

GÜNDEM 25.10.2016, 00:55 25.10.2016, 00:55
41
AKŞEHİR PANCAR BÖLGE ŞEFLİĞİ'NDE KURBAN KESİLEREK ALIMLAR BAŞLADI
banner12
2016 Yılın pancar alımları başlaması münasebetiyle Akşehir Pancar Şefliği Doğrugöz Mahallesi kantarında bir tören düzenlendi.


Törene Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahri Karaman, Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül, Akşehir Pancar Bölge Şefi Yusuf Sümbül ve pancar üreticileri katıldı. Pancar alımlarını başlaması öncesi kurban kesilerek dua edildi.


Akşehir Pancar Bölge Şefi Yusuf Sümbül yaptığı açıklamada “Bu sene Pancar Bölge Şefliği olarak. Subatan, Yeşilköy, Ulupınar ve Doğrugöz’deki 4 kantarımızda 175 bin ton pancar alımı yapacağız. 50 bin ton net pancarımız var, bunun yarısı 25 bin tonunu kantara alacağız, geri kalan 25 bin tonu ise Ilgın Fabrikasına tarladan direkt götürülecektir. Zaten şu anda 10 bin tonu fabrikaya tarladan direkt olarak gitmiş durumda. Bu sene dekarda ki verimlerimizde gelen verilere göre gayet iyi. Son iki seneye göre şeker oranı olsun, dekardaki verimimiz olsun baya iyi durumda. İnşallah kampanyamızı kazasız belasız bitiririz, hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 


Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül, tüm çiftçileri tebrik ederek sezonun hayırlı olması temennisinde bulunup, bereketli kazançlar diledi.


Akşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahri Karaman ise “Bütün üreticilerimize gerçekten sonsuz teşekkür ediyorum. Elleri öpülesi bunların hepsi, yoksa ellerindeki mal varlıklarını başkalarının düşündüğü gibi değerlendirmeye kalksalar daha çok gelir elde ederler. Ama helal rızkın nerede olduğunu bilerek üretim yapan tüm üreticilerimizi tebrik ediyorum. Hepsini saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Ellerinden öpüyor ve bereketli, kazasız, belasız bir üretim sezonu geçmesini diliyorum” dedi.


Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Akşehir bölgemizin Doğrugöz kantarımızda pancar alımının ilk günü bende üreticilerimiz için inşallah bereketli bir sezon olmasını diliyorum. Kazasız belasız ürettikleri, birçok emek verdikleri ürünlerinin kazasız, belasız olarak buraya teslim etmelerini, bereketli kazançlar elde etmelerini yüce Mevla’mdan niyaz ediyorum. Bu yıl maşallah dekara 12 ton pancar alan üreticilerimiz varmış, gerçekten büyük bir rakam, büyük bir emeğin ürünü. Üreticilerimiz çocuğu gibi adeta tarlasına bakıyor, ihtiyaçlarını gideriyor, bitkisini yetiştiriyor ve kaliteli ürünler yetiştiriyor. Şeker oranı %19 ve 20’lere varan bir durumda ve hakikaten buda takdir edilecek bir durumdur. Tüm çiftçilerimize tebrik ediyorum” dedi.  


Yapılan konuşmaların ardından Akşehir Pancar Şefliği Doğrugöz Mahallesi kantarındaki pancar alımları başladı.  


   


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur