banner8

banner9

banner10

AKŞEHİR KARDEŞLİK İFTARINDA BİR ARAYA GELDİ

Akşehir’de yaşayan yetim çocuklar ve aileleri

GÜNDEM 14.07.2014, 10:15 14.07.2014, 10:15
8
AKŞEHİR KARDEŞLİK İFTARINDA BİR ARAYA GELDİ
banner12
Akşehir’de yaşayan yetim çocuklar ve aileleri, Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik iftarı”nda bir araya geldi.


Akşehir Belediyesi tarafından İslam İşbirliği Teşkilatı’nın aldığı bir kararla Ramazan ayının 15’inde kabul edilen “Dünya Yetimler Günü” sebebiyle “kardeşlik iftarı” programı düzenlendi.


Akşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve ilçede yaşayan yetim çocuklar ve aileleri ile şehit, gazi ailelerinin de davet edildiği kardeşlik iftarında yaklaşık bin 500 kişi aynı anda iftar yaptı. İftar yemeği öncesi alandaki masaları tek tek ziyaret eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile eşi, yetim çocuklarla sohbet edip, vatandaşların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek hayırlı iftarlar diledi.


İftar yemeğine Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, İlçe Protokolü, yetim çocuklar ve aileleri, Sevgi Evleri’ndeki çocuklar, Şehit ve Gazi aileleri, Huzurevi sakinleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


İftar Yemeği öncesi Akşehir Belediyesi Fasıl Gurubu tarafından Tasavvuf Musikisi ve ilahilerden oluşan kısa bir dinleti sunuldu. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya yaptığı konuşmada herkese hayırlı iftarlar dileyerek “Bugün Türkiye’mizin her yerinde AK Partili Belediyeler, Ramazan’ın 15. gününde Yetimler Günü münasebetiyle yetim ailelerimize dönük olarak iftar yemekleri düzenliyor. Bizde bu yemekte Huzurevi sakinlerimiz, Sevgi Evleri’mizde barınan çocuklarımız, Şehit ve gazi ailelerimiz, yetim ve öksüz çocuklarımız ve aileleriyle beraber bu iftarımızı paylaşalım istedik. Gerek yetim ve öksüzlerimiz, gerek sevgi evlerinde barınan çocuklarımız, gerek şehit ve gazi ailelerimiz, gerekse de huzurevinde kalan misafirlerimizle ilgili, Akşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa her zaman fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz. Çünkü onlar bizim emanetimiz, bizim misafirimiz. Çocukları çok seven ve onlara hayatının her döneminde güvenen, sevgi ve şefkatini esirgemeyen Peygamber Efendimiz; “Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimse ile ben (şehadet parmağı ile orta parmağını bir araya getirerek) cennette bu kadar yakın olacağız” buyurmuşlardır ve bizlere yeryüzünün bütün yetimlerini işaret ederek onları bizlere emanet etmişlerdir, inşallah bizlerde onun emanetine sahip çıkacağız” diye konuştu.


Başkan Akkaya’nın konuşmasının ardından dua edildi. Okunan ezan ile oruçlar açılıp hep birlikte iftar yapıldı. İftar sonrası Akşehirli Mahalli Sanatçı Mehmet Kayık tarafından iftara katılanlar için kısa bir Türk Halk Müziği konseri de verildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
açık