Dün gerçekleştirilen devir teslim töreninde Ender Kalkan’ın plaket takdim ettiği Ahmet Emin Makascı, göreve gelen Yönetim Kurulu Başkanı ve Meclis üyelerine başarılar dilediği konuşmasında; “Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın emin ellerde olduğunu düşünüyorum ve yeni oluşan yönetimin, yapacağı çalışmalarla bayrağı daha yukarılara taşıyacağına eminim.” dedi.

Başkan Makascı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Ender Kalkan da konuşmasında; “Hizmetlere kaldığımız yerden devam edeceğiz, hizmet anlayışımızda istişare ve ortak akıl hep merkezde olacaktır. Yüzyılı aşan kurum kültürümüzle, bin altı yüzü aşkın üyemizden aldığımız güçle bölgemizin büyümesi ve ilerlemesi için çalışmayı sürdüreceğiz. Rekabet imkanları başta olmak üzere; verimlilik, kurumsallaşma, küreselleşme gibi konularda özel sektöre kılavuzluk etmek, eğitim ve danışmanlık imkanları sağlamak gibi bir misyona sahip olan Oda’mızın vermiş olduğu hizmetlerin kalitesi, üyelerinin ulusal ve uluslararası arenalardaki gücünü ve konumunu belirlemektedir. Şu bir gerçektir ki; Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, sahip olduğu vizyon ve yönetim anlayışı sayesinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Akşehir’de ve bölgemizde değişim ve gelişim sürecinde etkili olmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin, dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girme hedefine ancak güçlü bir özel sektör ile ulaşabileceğini, bunun için sektörün en üst düzeyde temsil edilmesinin de sağlıklı bir Oda Sisteminin varlığına bağlı olduğunu vurgulayan Kalkan; “Bu çerçevede Odamız, 2014 yılından bugüne kadar 5 Yıldızlı Oda statüsü ile TOBB Akreditasyon sisteminde akredite olarak hizmet vermektedir. Akredite Oda olarak sürekli değişen iş dünyasında, vizyonumuz doğrultusunda kendimizi devamlı yenilemeyi ve hizmet kalitemizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu yenilikler çerçevesinde bölgemize, şehrimize, sanayicimize ve tacirlerimize değer katarak ülkemizin hedeflenen seviyeye ulaşması yolunda var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.