Samet Çetin; “Geleceğin gençlerini temsilen ve geleceğe doğru emin adımlarla ilerlerken güzel şehrimizin gençleriyle bir arada ve sırt sırta olmaktan gurur duyuyoruz.” sözleriyle başladığı açıklamasında, özetle şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili genç kardeşlerimiz ve hemşehrilerimiz;

Seçim sathı mahalline girdiğimiz bu günlerde, Akşehir gençliğinin ve güzel ülkemizin gençlerinin sorunlarından ve partimizin gençlik hakkındaki politikalarından söz edeceğim. Sadece seçim zamanı birer oy olarak görüp akıllarına getirdikleri gençlerimizin dertlerinden ve hayallerinden bihaber olan siyasi partiler tarafından gelecek için atılmamış her adımın atılacağını, siz değerli büyüklerimiz ve dava arkadaşlarımızın desteğiyle bunu başaracağımızı bilmenizi isterim.

Gerek Mahalle Başkanlarımız gerekse İlçe Başkanımızla şehrimizin menfaati için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Amacımız; birlik ve beraberlik içerisinde geleceğimiz olan nesillerin dertlerine çare, duyuramadıkları seslerine ses olmaktır ve bizim için en büyük siyaset, gençlerimizdir. Hedefimiz; vatandaşlarımızı huzurlu ve mutlu etmek, onların sorunlarını samimi bir şekilde belirleyip çözmek, öncelikle dikkat ve itina göstermemiz gereken bu husus için iradeli ve haysiyetli olmak ve bu konularda asla taviz vermemektir.

Çevreyle yaptığımız istişareler ve bizlere iletilen istekler doğrultusunda yapacaklarımız; hiç bir sosyal aktivite alanı olmayan mahallelere gençlerin kolay ulaşabileceği spor alanları ve spor salonu yapmak, ulaşım ücretlerinin el yaktığı bu dönemde üniversite öğrencilerine bayram, yarıyıl tatili ve bu gibi durumlarda ücretsiz seyahat imkanı sağlamak, üniversite ve diğer sınavlarda belediyenin kuracağı öğretmen kadrosuyla ücretsiz kurslar vermek, yine belediyenin kuracağı sosyal tesislerde yarı zamanlı iş imkanı sunmak, gelir durumu düşük olduğu için ev ve okul arasında yürüyerek harap olan ve okumak için mücadele eden öğrencilerimize servis desteği sunmak şeklinde sıralanabilir. Bu ve benzeri birçok projenin hayata geçirilmesi için elimizden geleni yapacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın.

Saygıdeğer abilerim, ablalarım ve kardeşlerim; gelecek için siz değerli büyüklerimle ve küçüklerimle Gelecek Partisi Akşehir İlçe Teşkilatı çatısı altında buluşmaktan şeref ve gurur duyacağız. Gelecek sizinle güzel. Her şey geleceğimiz için, her şey Akşehir için.”