Edinilen bilgiye göre; Şehit Kamil Tunç Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri, piknik yapmak için geldikleri Akdağ Tabiat Parkı’ndaki gölet etrafında gezintiye çıktılar. Göletin üzerindeki köprüde fotoğraf çektirmek isteyen öğrencilerden O.F.A.’nın dengesini kaybedip gölete düşmesi üzerine arkadaşları Mehmet Can Küçükoğlu ile Halil Erkan suya atladı. Bu iki öğrencinin de çırpınmaya başlaması üzerine öğrenci gurubu üyeleri buldukları ağaç dallarını atarak kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadılar. Olanları gören servis şoförü Ramazan Aydın ve fotoğraf çekmek amacıyla parkta bulunan AKFAD Başkanı Yusuf Kezer gölete girdiler. Aydın ve Kezer de öğrenciler gibi suda kayboldu.

Grup üyeleri 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, 112 Acil servis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen AFAD ekipleri bot ile suya inerek şahısların cenazeleri çıkarmak için çalışma yaptı. Yaklaşık 1 saat süren bir çalışma sonrası ekipler, Küçükoğlu ve Aydın’ın cansız bedenlerine ulaştı. Ancak daha derinde olan Kezer ve Erkan’ı sudan çıkaramadı. Bunun üzerine bölgeye Kurbağa Adamlar istendi. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliğince sevk edilen Kurbağa Adamlar, yaklaşık 15 dakika süren bir çalışma sonrası Kezer ve Erkan’ın cenazelerini sudan çıkardı.

Sandıklı Cumhuriyet Savcılığınca yapılan incelemenin ardından cenazeler otopsi için Sandıklı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneği (AKFAD) Başkanı Yusuf Kezer’in cenazesi, bugün öğle namazını müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından Atsız Mahalle Mezarlığına defnedilecek.