Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması sebebiyle yaklaşık 50 bin gencin daha 2. Turda oy kullanabileceğini hatırlatan Akgüneş, mesajında özetle şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin küresel güç haline gelme sürecindeki en önemli itici gücü olan gençler hem ilk oyları hem de siyasete katılımlarıyla Türkiye Yüzyılını inşa edeceklerdir. Önemli bir seçimin arifesindeyiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması sebebiyle yaklaşık 50 bin yeni genç kardeşimiz oy kullanacak. Onlar da ilk defa sandığa gidecekler. Sandığa gitmelerini, oy kullanmalarını istiyoruz. Gençlerimize güveniyoruz.

Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, enerjide, orman ve su işlerinde, kültür ve turizmde, gençlik ve sporda ve her alanda adeta ülkeye çağ atlatan bir iktidar partisi olmanın gururu içerisindeyiz. Yerli aracımız TOGG şimdi yollarda, TCGG denizlerde yol almaya başladı. İlk defa oy kullanacak genç kardeşlerimizi; bu fırsatı kendilerine tanıyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteğe davet ediyoruz.”