Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamaya göre; Bağlama Akademisi, E-Spor Akademisi, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Akademisi, İnsansız Hava Aracı Akademisi ve Dijital Fotoğrafçılık Akademisi gibi dijital içeriklerin de bulunduğu kurslara, 12 ile 22 yaş, Yüzme Akademisi’ne 7-22 yaş ve Futbol Akademisi’ne ise 7-12 yaş grubu öğrenciler başvurabilecekler. 

Kurslar için ön kayıtlar 26 Mart 2023 Pazar gününe kadar Akşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden, kesin kayıtlar ise 31 Mart 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar Genç AKSES Merkezi’nde yapılacak. Kurs planlamasına, ön başvuru yaptırdıktan sonra kesin kaydını da yaptıran öğrenciler dahil edilecek ve kurs planlaması, kesin kayıtların tamamlanmasının ardından kursiyerlere SMS yoluyla iletilecek.

Kurslara başvuracak 18 yaş altı öğrenciler için velilerinin de başvuruda bulunması gerekiyor. Ön Kayıt Başvuru Linklerine, Akşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde paylaşılan duyuru linki https://www.aksehir.bel.tr/v2/duyurular/tum-duyurular/33-kultur-ve-sosyal-isler-mudurlugu/1695-genc-akses-merkezi-nden-bahar-kurslari üzerinden ulaşılabiliyor.