Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, uyuşturucu sevkiyatı ve sokak satıcılığı yapan şahısların tespitine yönelik çalışmaları aralıksız devam ediyor. Edinilen bilgiye göre; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yol uygulamasında, Konya istikametine doğru seyir halinde olan bir yolcu otobüsü durduruldu. Polisler, yolcular arasından 2 kadının hareketlerinden şüphelenerek üstlerinde ve valizlerinde arama yaptı.

Yapılan aramada; gelin ve kayınvalidenin sıradan yolcular değil, uyuşturucu sevkiyatı yapan zehir tacirleri olduğu ortaya çıktı. Nevruz G. ve Çilem G. isimli kadınların eşyalarında yapılan aramada 2 bin 520 uyuşturucu hap ele geçirildi. Kayınvalidenin daha önce de uyuşturucu ticaretinden suç kaydı olduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Adli makamlara sevk edilen Nevruz G. “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Kullanmak” suçlarından tutuklanırken Çilem G. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.