Akşehir’e gelen Sözcü gazetesi Ankara temsilcisi köşe yazarı Deniz Zeyrek, söyleşi öncesinde Yukarı Hamam’da, Akşehir Kültür Merkezinde bulunan sergileri gezdi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Nuri Köksal eşliğinde Hıdırlık’a gelen Deniz Zeyrek vatandaşlar tarafından karşılandı. Yaklaşık bir saate yakın ülke ekonomik durumu, dış ilişkiler konuları hakkında söyleşide bulundu. “Savaş sırasında muhabir olarak Bosna’da bulunduğunu, burasının felaket bir şekilde yıkıldığını belirten Zeyrek gezme amacıyla yakında Bosna’ya gittiğini ve gelişmiş şirin bir Bosna gördüğünü bu nedenle gelecekten her zaman ümitli olduğunu belirtti.

Akşehir’in görülmesi gereken güzel bir memleket olduğunu belirterek “Türkiye’nin her şehri şu anda sıcaklıktan yanıyor. Bulunduğumuz Hıdırlık ne güzel serin diyerek Akşehirlilerin memleketlerine sahip çıkmalarını istedi.

Gazeteci Deniz Zeyrek'in halk ile buluşmasının ardından Akşehir Belediye Başkanı Ahmet Nuri Köksal, Zeyrek'e, eşeğine ters binmiş Nasreddin Hoca figürlü cam plaket hediye etti.

Deniz Zeyrek program sonrası Hıdırlık’ta Belediye başkanı Dr. Nuri Köksal ile birlikte Halkoyunları ekiplerinin gösterilerini izledi.

Gazeteci Deniz Zeyrek’e gazetemiz köşe yazarı Mehmet Koç, “Garp Cephesi Karargahı Akşehir’de Yaşananlar” kitabını hediye etti.

Editör: Pervasız Web