Konya’da oynanan Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) yükselme mücadelesinde gülen taraf Fuzul Ömeranlıspor olurken, rakibine 4-0 mağlup olan Beyşehir’in temsilcisi Retay Üzümlüspor BAL’a çıkabilme umudunu bir başka bahara bıraktı.

Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz Stadyumu’nda oynanan baraj maçında (play out) BAL'a çıkabilmek için çaba gösteren Retay Üzümlüspor ile BAL’da kalma mücadelesi veren Fuzul Ömeranlıspor karşı karşıya geldi.

Karşılaşmayı Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır ile Başkan Yardımcısı Mustafa Balıklı da izledi.

Ankara bölgesinden C klasman hakemi Evren Aydoğan’ın yönettiği karşılaşmada Mustafa Can Uzar, Berkay Tülek, Mustafa Emre İncel, Barış Süren, Samet Alıcı, Ali Arslan, Mustafa Akca, İbrahim Yıldız, Hasan Çay, Ahmet Sarı, Kazım Filiz’den oluşan ilk on birle taraftarlarının da desteğini arkasına alarak müsabakaya başlayan yeşil-beyazlılar, daha maçın 3.dakikasında Eşref Kolçak’ın attığı golle rakibi karşısında 1-0 yenik duruma düştü.

Retay Üzümlüspor’un beraberlik golü arayışları ilk 45 dakika içerisinde sonuç vermezken, ilk devre Fuzul Ömeranlıspor’un 1-0 lehine sonuçlandı.

Yeşil-beyazlılar, ikinci devre de skoru eşitlemek için çaba gösterirken rakip takım ise ikinci golü bulabilmek amacıyla zaman zaman geliştirdiği kontrataklarla Üzümlü kalesi önünde tehlikeli pozisyonlar yakaladı.

Üzümlüspor’un gol arayışları sürerken 75.dakikada Ali Kireş’in attığı gol farkı ikiye yükseltti.

Bu golün 4 dakika sonrasında 79.dakikada da Tahsin Yılmaz’ın attığı farkı üçe çıkaran gol ise Üzümlüspor’un tüm umutlarını sona erdirdi.

89.dakikada Üzümlüspor savunmasının yaptığı hatayı iyi değerlendiren Ahmet Bostan karşılaşmanın skorunu belirleyen golü kaydetti: Fuzul Ömeranlıspor 4-Retay Üzümlüspor 0.

Fuzul Ömeranlıspor, elde ettiği bu galibiyetle amatör lige düşmeyip Bölgesel Amatör Ligi’nde önümüzdeki sezon da mücadele etme hakkını kazanırken, rakibi Retay Üzümlüspor ise BAL’a çıkabilme umudunu gelecek sezonlara bıraktı.

Editör: Pervasız Web