Akşehir Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen karşılaşmalarda özellikle Cezaevi ile Akşehir Devlet Hastanesi arasında oynanan ve 3-3'lük eşitlikle sonuçlanan maç, heyecan dolu anlara sahne oldu. Penaltı atışları sonucunda Akşehir Devlet Hastanesi, A grubunun lideri olarak finale yükseldi. B ve C gruplarında ise sırasıyla Akşehir Emniyet Müdürlüğü ve Cezaevi Müdürlüğü birinciliği elde etti.

Final maçında Akşehir Emniyet Müdürlüğü ile Akşehir Devlet Hastanesi'nin mücadelesi büyük bir keyif ve rekabet içinde geçti. Bu mücadeleden 4-2'lik skorla galip ayrılan Akşehir Emniyet Müdürlüğü, turnuvanın şampiyonluk kupasını kaldırarak büyük bir başarıya imza attı.

Şipitin Çıksın 7. Kültür ve Spor Şenliği Kurumlararası Futbol Turnuvası’nın final heyecanına, Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Aldülhamit Durgut, protokol üyeleri, kurum müdürleri ve sporseverler katıldı.

Final maçının ardından, katılımcı takımlar etkinliğin olumlu etkilerini dile getirerek, organizasyona destek veren Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya başta olmak üzere tüm destekçilere teşekkürlerini iletti.