Erken kayıt döneminin başladığı Final Okulları’nın, tüm öğrencilerin katılımına açık olarak düzenlediği ve 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin ücretsiz olarak katılabilecekleri sınav için başvurular http://www.finalegitim.com.tr/ internet sayfası üzerinden kolaylıkla yapılabilecek. Akşehir Final Okulları kampüsünde, 11 Mart Cumartesi ve 12 Mart Pazar günlerinde yapılacak olan sınav sonucunda öğrenciler, indirimli kayıtlardan ve bursluluk dilimlerinden faydalanabilecekler.

Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak eğitim veren Final Özel Akşehir Okulları İlkokul Müdürü Ahmet Şinasi Atlı, bursluluk sınavı ile ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“11-12 Mart tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacak olan Final Bursluluk ve Kabul Sınavı için başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor. Sınavımızdan her yıl ilçemizdeki birçok öğrenci faydalanmaktadır. Öğrenciler, bursluluk sınavımız sayesinde hem okulumuzun kontenjanları dahilinde burs kazanabilmekte hem de kendi seviyelerini ve eksiklerini görmek adına bir şans yakalamaktadırlar.  

Öğrenci ve velilerimizi; kontenjanlarımız dolmadan sınav başvurularını yapmaya davet ediyoruz. Ücretsiz olan sınavımız için öğrencilerin başvuru yaptıktan sonra yine aynı adresten alacakları sınav giriş belgeleri ile sınava gelmeleri yeterli olacaktır.”

Gazi Mahallesi 30108 Sokak No: 11 Akşehir adresinde hizmet veren Akşehir Final Okulları yönetiminden yapılan açıklamada; okulun 0332-812 01 01 ve 0332-812 01 02 no.lu telefonlarından ayrıntılı bilgi alınabileceği ifade edildi.