Okul bahçesinde yapılan mezuniyet törenine anasınıfı, ilkokul 4 ve ortaokul son sınıf öğrencileri, öğretmenler, idareciler ve veliler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Kurucu Müdürü Mehmet Ateş, açılış konuşması yaptı. Ateş konuşmasında; ‘’ Saygıdeğer velilerimiz, sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı; idarecilerim, öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak, sizlere tekrar takdim etmekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Öğretmen arkadaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Genç arkadaşlarım, okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Ortaokul birincisi olan Ahmet Melih Biçer’in mezuniyet kütüğüne plaket çakmasının ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri verilirken, mezun öğrenciler, keplerini fırlatarak mezuniyet heyecanını doyasıya yaşadı. 10. Yıl Marşı söylenerek, mezun olan öğrenciler sınıf öğretmenleri ile pasta kesti.

Törenin ardından öğrenci, öğretmen ve veliler gecenin ilerleyen saatlerine kadar müzik eşliğinde mezuniyetlerini kutladılar.