Sarıkamış’ta donan kalpler, Sarıkamış Harekatının yıldönümünde Akşehir Final Okulları öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı “Kar Çiçekleri Şarkın Çanakkale’si Sarıkamış” isimli tiyatro oyunu ile can buldu. Akşehir Kültür Merkezi’ni dolduran seyirciler, öğrencileri ayakta alkışladı.

Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir protokol üyeleri, resmi kurum müdür ve temsilcileri, Final Okulları öğretmen ve öğrenci velileri ile vatandaşların katıldığı programda Akşehir Kültür Merkezi tam kapasite doldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Şehit Aykut Kazar’ın annesi Semra Kazar’ın yaptığı açılış konuşması sonrasında, Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından kendisine çiçek takdim edildi.

Daha sonra Akşehir Final Okulları 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri “Ay Yıldızlı Bayrağım” adlı gösterilerini sahnelediler. Ardından okulun 2/A sınıfı öğrencilerinden Eymen Koç ve Ahmet Peynirci “Sarıkamış Şehidinden Paşa’ya Mektup” isimli şiiri okudu, sonrasında da 7/A sınıfı öğrencileri hazırlamış oldukları Sarıkamış Destanı adlı türküyü seslendirdiler.

Akşehir Final Okulları Fen ve Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin sahnelediği, canlı performans şarkılar, şiirler ve seslendirmelerle renklenen “Kar Çiçekleri Şarkın Çanakkale’si Sarıkamış” isimli tiyatro gösterisinde Final Okulları Fen Lisesi Müdürü Fatih Özer de okuduğu şiirle salonda duygu dolu anlar yaşattı.