Toplam 9 ekibin yarıştığı programda, Nasreddin Hoca fıkralarını canlandıran; İç Anadolu Bölgesi’nden ‘Zaman Yolcuları’, Ege Bölgesi’nden ‘Gülen Yüzler’ ve ‘Kır Çiçekleri’, Doğu Karadeniz Bölgesi’nden ‘Gülen Gözler’ ve ‘Sahnenin Yıldızları’, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden ‘Mutlu Çocuklar’ ve ‘Umut Tohumları’, Marmara Bölgesi’nden ‘Gaşık’, Doğu Anadolu Bölgesi’nden ‘Aklın Hocası Nasreddin’ rumuzlarıyla yarıştılar.

Jüri üyeliklerini; Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı Öğr. Gör. Dr. Mehmet Baltacan ve Arş. Gör. Hüseyin Şen, Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Arş. Gör. Mehmet Işık, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Kağan Gariper, Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından Ekrem Tümge Denizmen ve Zeynep Çimenciler yaptı.

Filistin’de yaşanan insanlık dışı olaylar sebebi ile ileri bir tarihe ertelenen 7. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması Türkiye Finali ise 28 Kasım 2023 Salı günü (bugün) saat 15:00’de, ödül töreni ise saat 17:30’da Akşehir Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Akşehir Belediyesi tarafından yarışmaya katılım sağlayan her öğrenciye madalya ve özel hediyeler verilecek. Aynı zamanda birinciye 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncü takıma ise 15 bin TL ödül takdim edilecek. Dereceye giren takımların yanı sıra yarışmaya katılan her okula 5’er bin TL ödül takdim edilecek.

FİNALİST TAKIMLAR BELLİ OLDU

Ülkenin dört bir yanından gelen takımlar bölge finallerinde kıyasıya rekabet etti, izleyicileri hem güldürüp hep düşündürdü. Büyük bir özveri ve öz güven ile yarışan takımlar arasından kazananlar belli oldu ve takımlar Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Türkiye finalinde yer edinmek için çaba göstererek birbirinden güzel fıkraların yanında sahneleri kostüm ve müziklerle süsleyen takımlar seyircilerine unutulmaz anlar yaşattı. Bölge finallerinin gerçekleştirilmesi ile; Mutlu Çocuklar, Gaşık, Aklın Hocası Nasreddin, Zaman Yolcuları, Kır Çiçekleri, Sahnenin Yıldızları rumuzlu takımlar Türkiye finallerinde yarışmak üzere yerlerini aldı.

Fıkra canlandırma yarışması, bölge finallerinin değerlendirmelerini ve jüri üyeliklerini; Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Baltacan, Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı Öğretim Üyesi Araştırma Görevlisi Hüseyin Şen, Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Halil Sevim, Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Araştırma Görevlisi Mehmet Işık, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertan Engin, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Kağan Gariper, Konya Şehir Tiyatrolarından Ekrem Tümge Denizmen, Konya Şehir tiyatrolarından Zeynep Çimenciler yaptı.

   

   

Editör: Haber Merkezi