Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre; Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan aylık farkı ile 15 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan ek gösterge fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek bugün ödenmeye başlanıyor.

Aylıklarını her ay alanlara Ocak ayı için 1 aylık tutarında, aylıklarını 3’er aylık almakta olanlara ise Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara 1 aylık, Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara 2 aylık ve Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara 3 aylık tutarında fark tahakkuk ettirildi.

SSK ve BAĞ-KUR kapsamında gelir ve aylık alanların aylıkları, ödeme günlerinde zamlı olarak ödenmeye başlandı. Emekli Sandığı kapsamında yılın en geç ilk üç ayı içinde harp veya vazife malullüğü aylığı bağlananlar ile hak sahiplerine, maluliyet derece ve göstergelerine göre ek ödeme yapılıyor.