Akşehir İlçe müftülüğü tarafından “ 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” ile “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” etkinlikleri kapsamında; istiklal ve istikbalimizin teminatı olan gençlere yönelik yürütülen dini, sosyal ve kültürel içerikli çalışmaların sürekli hale getirilmesi, toplumda milli ve manevi değerlerimize yönelik farkındalık oluşturulması amacı doğrultusunda düzenlenen ortaokul öğrencilerine yönelik “ İstiklal Şairi Akif” konulu ezbere şiir okuma yarışması ve lise öğrencileri arasında “Çanakkale Ruhu” teması ile resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere; İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, Şube Müdürü Abdullah Güler, Birol İnan ve Murakıp Adem Karataş tarafından ödülleri verildi.

Ezbere şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin isimleri şöyle;

Proje İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ayşe Nihan Sayın birinci, Adsız Sedat Sezgin Ortaokulu’ndan İhsan Can Uçmaz ikinci ve Proje İmam Hatip Ortaokulu’ndan Sultan Nur Oğuz ise üçüncü oldu.

Resim Yarışmasında; Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi’nden Efe Karadurak birinci, Şehit Tornacı Erol Cumbul Toki M.T.A. Lisesi’nden Ayşegül Akkaya ikinci ve Akşehir Anadolu Lisesi’nden Ekin Su Kutlukız ise üçücü oldu.