İlk olarak Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile ilçede yapılan yatırım ve yapılacak çalışmaları istişare eden Konya Milletvekili Halil Etyemez’in ziyaretinde AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve MHP Akşehir İlçe Başkanı Mehmet Akif Dilber de hazır bulundular. Daha sonra, Akşehir İlçe tarım ve Orman Müdürü Soner Kahraman’ın da katılımıyla Akşehir’de bir ilk olarak topraksız çilek üretimi yapılan serayı ziyaret eden Milletvekili Etyemez, burada yaptığı açıklamada özetle şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta 12 gün boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizde bütçe görüşmeleri vardı. Tamamlanınca Konya’mıza geldik. Akşehir’imize de gelerek Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımızı ziyaret ettik. Akşehir’imiz zaten tarihi bir şehir. Nasreddin Hoca’mızın şehri. Belediye Başkanımız tarihimize, kültürümüze, medeniyet kodlarımıza son derece önemli bir bağlantı kuracak faaliyetler yapıyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.”  

Ziyaretinden dolayı Etyemez’e teşekkür eden Başkanı Akkaya; “Akşehir’imizde topraksız sera, topraksız çilek üretimi konusunda bu sera bir ilk. Bu yıl istenen rekolte yakalanamadı ama İlçe Tarım Müdürlüğü’müzün de katkılarıyla daha iyi üretim konusunda çalışmalar olacak.” şeklinde konuştu.

Halil Etyemez ziyaretleri kapsamında Akşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan Dönemeç Kitap Kafe’yi de ziyaret ederek buradaki öğrencilerle sohbet etti.