Edinilen bilgiye göre; Mardin’de yaşayan Hülya A. (44), yaklaşık bir hafta önce Eskişehir’de geliniyle birlikte oturan ablası N.A.’nın yanına gitti. Ablasının yanında bir hafta kalan Hülya A., dün akşam herkesin uyuduğu sırada ablasının gelininin bir hafta önce doğan erkek bebeğini alarak ticari taksiyle Mardin’e gitmek üzere evden kaçtı. Bir süre sonra uyanan aile, bebeğin ve Hülya A.’nın evde olmadıklarını fark ederek polise bebeklerinin kaçırıldığı ihbarında bulundu. Polisin yaptığı araştırmada; bebeği kaçıran Hülya A.’nın Eskişehir plakalı bir ticari taksi ile Konya istikametine doğru gittiği tespit edildi.

Söz konusu araç, Akşehir girişinde D-300 Karayolu uygulama noktasında durduruldu. Araçta bulunan Hülya A. gözaltına alınırken, kaçırıldığı iddia edilen bebek kontrol için Akşehir Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bu sırada bebeğin ailesine de bilgi verildi. Bebek, Eskişehir’den gelen annesi E.A.’ya teslim edilirken Emniyete götürülen Hülya A.’nın ilk ifadesinde, ikiz çocuğunun öldüğünü ve bu yüzden psikolojisinin bozuk olduğunu, bebeği Mardin’e götürmek için kaçırdığını söylediği öne sürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından “Çocuğun Kaçırılması ve Alıkonulması” suçundan işlem yapılarak adliyeye sevk edilen Hülya A., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.