Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlenen Avrupa Para Games oyunlarında mücadele eden Torku Şeker Sporlu Emine Seçkin, Tek Kadınlarda finalde İsviçreli rakibi İleria Renggli’yi 2-0 yenerek 5. Kez Avrupa Şampiyonluğunu kazandı. Milli takımda yer alan Konya Eğitim Kulübü sporcusu Ebru Gökşen ile oynadığı Çift Kadınlar müsabakaları sonucunda yarı-finalde yenilerek bronz madalya ile yetinen Emine Seçkin, Olimpiyatlara bir adım daha yaklaştı.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Torku Şeker Spor Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu, konuya ilişkin açıklamasında; “Emine Seçkin bizim olimpiyatlara gönderip madalya beklediğimiz bir sporcumuz. Maşallah hiçbir turnuvadan madalyasız dönmüyor. Hollanda’da Avrupa Şampiyonu olarak Türk Bayrağı’nı göndere çektirip İstiklal Marşı’mızı okuttu. Hem ülkemizi hem de Torku Şeker Spor Kulübü’müzü başarıları ile gururlandıran Emine Seçkin’in olimpiyatlara kadar başarılarına başarı katacağına inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Milli Takım 3 Altın 11 Bronz Madalyayla Döndü

Avrupa Engelli Spor Oyunlarının, Paris 2024 Oyunları için yüksek puan verdiğini söyleyen Milli Takım Antrenörü Ahmet Bozdam da yaptığı değerlendirmede; “Sporcumuz Paris’e adım adım yaklaşıyor. Şu anda dünya sıralamasında 4. sırada yer alıyor. Mart 2024’e kadar yapılacak turnuvalardan en yüksek puanları toplamaya devam edeceğiz. Konya Eğitim Spor sporcumuz Ebru Gökşen ile Emine Seçkin bronz madalya alarak da yeni bir başarı içinde adım atmış oldular. Milli Takımımız toplamda 3 altın ve 11 bronz madalya alarak şampiyonayı başarılı olarak kapatmış oldu.” dedi.