Açılışta konuşan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, emeklilere olan saygılarını göstermenin bir yolu olarak bu güzel mekânı tasarladıklarını belirterek, “İnşallah burası, onların rahatça oturup sohbet edebilecekleri, vakitlerini verimli ve keyifli geçirebilecekleri bir mekân olarak hizmet verecek. Hayırlı olsun” dedi.

Akşehir Belediyesinin, sosyal sorumluluk projelerine her zaman büyük önem verdiklerini söyleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; “Bu projelerimizle toplumumuzun farklı kesimlerinin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Emeklilerimiz; toplumumuzun en temel unsurlarından biridir. Bilgi ve tecrübeleriyle hayatımıza yön veren, genç nesillere ışık tutan emeklilerimiz, her zaman başımızın tacı olmuştur. Bizler de emeklilerimize olan saygımızı ve sevgimizi göstermenin bir yolu olarak bu güzel mekânı tasarladık. İnşallah burası, onların rahatça oturup sohbet edebilecekleri, vakitlerini verimli ve keyifli geçirebilecekleri bir mekân olarak hizmet verecek” diye konuştu.

3.5 milyon liraya maliyetle Akşehir’e kazandırdıkları Emekliler Konağı’nın toplamda 119 kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu söyleyen Başkan Akkaya, “Emekliler Konağı'mızın içerisinde; hanımlar ve erkekler için ayrı oturma alanları, mescitler, bir kütüphane ve oyun alanları yer alıyor. Ayrıca değerli emeklilerimizin bütçelerini de düşünerek, burada makul fiyatlarla kaliteli hizmet sunacağız. Bütün bu özellikleriyle emekliler konağımız, emeklilerimizin sosyal etkileşim içinde olabilecekleri, yeni dostluklar kurabilecekleri ve günlük hayatın stresinden bir nebze olsun uzaklaşabilecekleri bir alan olacak. Emeklilerimiz, hayatlarının büyük bir kısmını toplumumuzun gelişimi için çalışarak geçirmiş, bilgi ve tecrübeleriyle gençlere yol göstermişler. Onların, yaşam kalitelerini artıracak, sosyal hayatlarını zenginleştirecek projeler geliştirmek bizim için önemli bir vazifedir” ifadelerini kullandı.

Başkan Akkaya’ya emeklilere verdiği değer için teşekkür eden AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem; “Akşehir’in emeklilerine hizmet etmek herkesin, hepimizin boynunun borcudur. Akşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tüm emeklilerimize uzun ömürler diliyor Emekliler Konağı ilçemize hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Konuşmaların ardından Perşembe Pazarı alanında inşa edilen Emekliler Konağı’nın açılışı dualarla gerçekleştirildi.

Programa; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman, Akşehir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail İnce, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kurum müdürleri ile çok sayıda emekli katıldı.