banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

"YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARLILIKLA SÜRECEK"

Konya İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, toplantı öncesinde Valilikte yaptığı açıklamada; okullarda kesintisiz yüz yüze eğitimin ikinci dönemde aynı kararlılıkla süreceğini belirterek, okulların açık kalması için velilerden ve toplumdan sağlık kurallarına uyulmasını istedi.

EĞİTİM 09.02.2022, 00:11 08.02.2022, 16:54 Haber Merkezi
727
"YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARLILIKLA SÜRECEK"
banner12

Açılış ve çeşitli programlar için geldiği Konya’da, Valilik ziyareti sırasında açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Özer; Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda gerekli önlemleri aldıklarını, 850 bin derslikten sadece 50’sinde vaka veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini aktardı.

Omicron varyantının yaygınlığı çok yüksek olmasına rağmen okullarımıza yansımasının son derece düşük olduğunu söyleyen Bakan Özer; “Kapalı olan sınıfların oranı yüzde 1’in çok çok altında. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek okullarımızı yüz yüze eğitime devam ettireceğiz. Bizim için çocuklarımızın sağlığı çok önemli. Bu önlemler, çok önemli. Bu önlemlere okul dışı ortamlarda da riayet etmek çok önemli. Velilerimizden ve toplumumuzdan istirhamımız, okulların yüz yüze eğitime açık kalması için sağlık kurallarına uymalarıdır” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
12
açık