banner8

banner9

banner28

banner10

YUNAK'TA EBA DESTEK NOKTALARI HİZMETTE

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, uzaktan eğitim sürecinde internet sorunu yaşayan öğrenciler için ilçe merkezi ve bazı mahalle okulları da Eğitim Bilişim Ağı (EBA) destek noktası kurdu.

EĞİTİM 17.09.2020, 00:06 16.09.2020, 17:26 Haber Merkezi
1486
YUNAK'TA EBA DESTEK NOKTALARI HİZMETTE
banner12

Uzaktan eğitim süreci çerçevesinde EBA'ya erişim sağlayamayan öğrenciler için kurulan destek noktaları hizmete girdi.

İlçe merkezinde ve köylerde oluşturulan EBA destek noktaları sayesinde internet erişimi olmayan öğrenciler, sosyal mesafe kurallarına uyarak eğitim alabilecek. EBA destek noktası kurulan okulları ziyaret eden Yunak Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, bu imkan sayesinde öğrencilere uzaktan eğitime erişim imkanı sağlandığını söyledi.

İşcan, "Evde internet, bilgisayar, televizyon gibi imkanları bulunmayan öğrenciler için oluşturulan EBA destek noktası öğrencilere eğitim anlamında destek sağlamaktadır. Okul olarak dezavantajlı öğrencilere katkı sağlayabilmek bizleri mutlu etmektedir. Bu bağlamda okullarını öğrencilere açarak bu noktalardan yararlanılmasını sağlayan tüm öğretmen ve yönetici arkadaşlara teşekkür ediyor, tebrik ediyorum" dedi.


Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan EBA Destek Noktası olan okullardan Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulunda Fen Bilimleri canlı dersine katılarak online olarak ders öğretmeni ve öğrencilerle görüştü. İşcan, daha sonra da IMKB Yatılı Bölge Ortaokulunda EBA destek noktasında ders dinleyen öğrencilerle bir araya gelerek Türkçe dersini dinledi.

Milli Eğitim Müdürü İşcan'ın EBA Destek Noktası ziyaretlerine şube müdürleri Muhammed Ali Tokdemir ve Abdullah Tunçez de eşlik etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
9
parçalı az bulutlu