banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

YKS KAMPI BAŞLIYOR

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen; çalışma sorularının öğretmenler tarafından çözülüp anlaşılmayan bölümlerin canlı yayında interaktif olarak cevaplandırılacağı YKS Kampı bugün başlıyor. Kamp boyunca öğrenciler, internet ortamında interaktif soru çözümüyle sınava hazırlanabilecekler.

EĞİTİM 14.02.2022, 00:09 13.02.2022, 18:57 Haber Merkezi
939
YKS KAMPI BAŞLIYOR
banner12

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre; Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı’nca yürütülecek olan YKS Kampı, Haziran ayının ilk haftasına kadar devam edecek.

İnteraktif soru çözümlerinin tüm öğrencilere ve mezunlara açık olarak yapılacağı canlı yayınlar; hafta içi her gün 17:30-19:30 saatleri arasında Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün YouTube kanalında düzenlenecek. Bakanlığın oluşturduğu Telegram hesabından ise öğrenciler, yine hafta içi her gün 10:00-14:00 saatleri arasında; çözemedikleri soruları öğretmenlere sorup, cevaplarını alabilecekler.

Yayınlar kayıt altına alınacak

YKS Kampı’nda öğrencilerin sorumlu olduğu Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe grubu, din kültürü ve ahlak bilgisi, matematik, fizik, kimya, biyoloji dersleri ile İngilizceden konu analizlerini içeren soru çözümleri yapılacak. Hangi derste, hangi konuya dair soru çözüleceği ile ilgili haftalık ders programı, her hafta Cuma günü Ortaöğretim Genel Müdürlüğü web sitesinden ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü resmi YouTube kanalından yayımlanacak.

Canlı yayına katılamayan veya yayını tekrar izlemek isteyen öğrenciler için tüm dersler kayıt altına alınacak ve istenildiği zaman bu kayıtlar izlenebilecek. Öğrenciler, canlı yayınlarda çözümü yapılan soruların yaprak test formatındaki tasarımını hem OGMMATERYAL e-içerik portalından hem de YouTube’da ilgili dersin videosunun açıklamalar bölümünden indirebilecekler.

İnteraktif YKS soru çözümlerinin işleyişi nasıl olacak?

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nce kurulan stüdyoda, genel müdürlüğün YouTube kanalından canlı yayında soru çözümleri gerçekleştirilecek. Soru ekrana gelecek ve öğrenciler belirtilen sürede soruyu çözerek cevaplarını ilgili alana tıklayarak sisteme gönderecekler. Süre bittikten sonra hangi seçeneğin kaç öğrenci tarafından işaretlediğini (yüzdelik olarak) tüm izleyiciler görebilecek. Bu oranlar doğrultusunda öğretmen soruyu detaylı olarak çözecek ve varsa öğrenciden gelen sorulara cevap verecek.

Öğrenciler, belirli zamanlarda hazırlanacak sınavlara katılabilecek. Bu testleri cevaplayan öğrenciler, anında testi cevaplayanlar arasındaki sıralamasını da görebilecek. Öğrenciler, öğretmen soruyu çözerken anlayamadıkları bölümleri yorum bölümünden sorabilecek ve sistemi takip eden diğer alan öğretmenleri bu sorulara cevap verecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu