banner8

banner9

banner28

banner10

ÜRETİM VE EĞİTİME DESTEK SEFERBERLİĞİ

Valilik, sivil toplum kuruluşları, iş insanları, esnaflar ve kooperatiflerin el ele verdiği e-Ticaret sitesi projesi; Afyonkarahisar’ın lezzet ve değerlerinin tanıtılacağı, aynı zamanda da üreticilere destek ve öğrencilere burs sağlayacak olan büyük bir seferberliğe dönüştü.

EĞİTİM 31.05.2021, 00:07 30.05.2021, 17:12 Haber Merkezi
614
ÜRETİM VE EĞİTİME DESTEK SEFERBERLİĞİ
banner12

Afyonkarahisar Valiliği ile Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Afyon Eğitim Vakfı (AEV) bünyesinde kurulan albikere.com isimli e-Ticaret sitesinin hizmete sunulduğuna ilişkin duyuru, İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden kamuoyu ile paylaşıldı. Verilen bilgiye göre; başta kadınlar olmak üzere tüm üreticilere destek vermek ve öğrencilere burs sağlamak amacıyla kurulan çevrim içi alışveriş sitesinde, kentin yerel markalarının yanı sıra ulusal bazı markalar da satışa başladı.

Alışveriş sitesinin, kentin yöresel ürünlerini ve kadın kültür kooperatiflerinin ürünlerini satarak öğrencilere burs vermek amacıyla kurulduğunu belirten Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek; kentin gelişimine katkı sağlamak için kamu, sivil toplum örgütleri ve özel sektörün seferber olduğunu söyledi.

Vali Çiçek, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm Afyonkarahisarlı esnaf, iş insanları, el sanatları ve tarımsal ürünler siteye girmiş oldu. Şu ana kadar 400’ün üzerinde firma kayıt yaptırdı. Yaklaşık 3 bin ürün burada yer aldı. Biz sadece Afyonkarahisar’ı tanıtacakken bir anda Türkiye geneline yayıldı. Kars’tan, Erzurum’dan ve Şanlıurfa’dan firmalar bu siteye dahil olmaya başladı. Kargo firmalarıyla anlaştık. Bununla ilgili tanıtım yapmadan Afyonkarahisarlılar bu işi sahiplendi. Bugün tam bir seferberlik ruhu içerisindeyiz.

Site üzerinden yapılan her alışveriş öğrencilere burs olarak dönecek. Siteden elde edilecek gelirin büyük kısmı, öğrencilere burs olarak verilecek. Öğrencilerimiz adına mücadele ettiğimiz için üzerimizde büyük bir enerji var. İnşallah, bugünden itibaren bu siteden alışveriş yaparak, üye olarak ve ürünlerini yükleyerek hem öğrencilerimize destek olacaklar hem de Afyonkarahisar ve Türkiye’de ticaretin gelişmesine katkı sunacaklar. Biz çift taraflı kazanç bekliyoruz. Tüm halkımızı siteden alışverişe davet ediyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
9
parçalı az bulutlu