banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TÜRKİYE’DE DÖRDÜNCÜ OLACAK

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, Nasrettin Hoca Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda yapımı tamamlanma aşamasında olan Uygulama Evi’nde incelemede bulundu.

EĞİTİM 21.06.2021, 09:12 20.06.2021, 18:05 Haber Merkezi
1424
TÜRKİYE’DE DÖRDÜNCÜ OLACAK
banner12

Okul binası dışında müstakil olma özelliği ile Türkiye genelinde dördüncü olacak Nasrettin Hoca Özel Eğitim Uygulama Evi’ni, Şube Müdürü İbrahim Gülcü eşliğinde ziyaret eden Topaloğlu, Okul Müdürü Celal Şenyiğit’ten yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Uygulama Evleri; orta ve ağır düzeyde zihinsel engelli öğrencilerin öz bakım ve günlük yaşam becerileri ile işlevsel akademik becerilerini geliştirmek ve topluma uyumlarını sağlamak amacıyla, Bakanlıkça hazırlanmış özel eğitim programı kapsamında oluşturuluyor. Uygulama Evlerinde öğrenciler; yemek masası hazırlama, kalan yemekleri buzdolabına koyma, bulaşık, çamaşır makinesi, fırın gibi cihazları çalıştırma, banyoyu kendileri için hazırlama, yatak toplama, ütü yapma, kapıları kilitleme, evi temizleyerek elektrik süpürgesi kullanma, öz bakımlarını yapma, giysilerini temiz ve düzenli kullanma, mutfak aletlerini sorunsuz çalıştırma gibi becerileri öğreniyorlar.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
açık