banner8

banner9

banner10

MÜDÜRLER “YENİ EĞİTİM” İÇİN TOPLANDI

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Yunak Okul Müdürleri Kurulu toplantısı; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan başkanlığında, Şube Müdürleri ile okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

EĞİTİM 25.08.2020, 00:06 24.08.2020, 19:11 Haber Merkezi
543
MÜDÜRLER “YENİ EĞİTİM” İÇİN TOPLANDI
banner12

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda, koronavirüs tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen toplantıda; 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının genel bir değerlendirilmesi yapılırken, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılına hazırlık çalışmaları da değerlendirildi. Bu kapsamda; salgınla mücadele çerçevesinde okul ortamında alınacak önleyici tedbirler, tamamlayıcı eğitim programları, uzaktan eğitim planlaması, okulum temiz çalışmaları, pansiyonlu okulların hazırlıkları, öğretmenler ve zümre toplantıları, destekleme ve yetiştirme kursları, okulların öğretmen ihtiyaçları, LGS ve YKS değerlendirmeleri, küçük onarımlar, taşımalı eğitim ve yemek hizmetleri, bayramlar, kutlamalar, projeler ve yazışmalar gibi konular ele alındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Gerek uzaktan gerekse yüz yüze eğitim sürecine Yunak ilçesi olarak biz hazırız. Öğrencilerimizin cıvıl cıvıl seslerinin dolduracağı, öğretmenleriyle göz göze iletişim kuracakları temassız ama “yürekten temaslı” sınıf ortamlarının hazırlığı yapılıyor. Tüm okullarımızın fiziki ortamlarının hazırlığı, ihtiyaçları tespit edilerek gerekli önlemler alınıyor. 21 Eylül’de öğrencilerimiz okullarına kavuşsun istiyoruz. Bunun için her bir bireyin sorumluluğu olduğunu unutmayalım; pandemi sürecindeki tedbirlere uyulması, toplum sağlığına olduğu kadar geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine de katkı sağlayacak.

Sağlıklı ve başarılı bir dönem olması dileğiyle yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Toplantı, okul müdürlerinin görüş ve taleplerini iletmeleri ile sona erdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
açık