banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

MESLEKİ GELİŞİM PROGRAMI

Öğretmenlerin mesleki gelişim programlarının 8-12 Şubat 2021 tarihleri arasında çevrim içi düzenleneceğine dair duyuru, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden paylaşıldı. Programın başlangıcında, Bakan Selçuk EBA’dan öğretmenlere seslenecek.

EĞİTİM 04.02.2021, 00:12 03.02.2021, 16:56 Haber Merkezi
708
MESLEKİ GELİŞİM PROGRAMI
banner12

Öğretmenler, mesleki çalışma programında öğrencilerin aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçlerinde öğrenme kazanımı eksikliklerinin giderilmesi için çevrim içi tamamlayıcı eğitim planlamaları yapacak. Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, hayat boyu öğrenme kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin bireysel, mesleki, alana yönelik bilgi ve becerilerinin artırılması, eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik yeni becerilerin kazandırılması, öğrenci, veli ve çevre ile etkileşimlerinin geliştirilmesi amacıyla Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce mesleki çalışma programı düzenlenecek.

Programın ilk gününde; okul müdürlerince, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 2. döneminde gerçekleştirilecek aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçleri ve uzaktan eğitim çalışmaları değerlendirilecek. Öğretmenler ikinci dönemde gerçekleştirilecek aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçlerinde öğrencilerin öğrenme kazanımlarına ilişkin eksikliklerinin giderilmesine yönelik tamamlayıcı eğitim planlamalarını çevrim içi yapacak.

Müzik dinletileri ve seminerler düzenlenecek

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü “Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor (ÖTİS)” Projesi kapsamında hazırlanan “Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve klasik müzik” videoları EBA'dan izlenecek. Öğretmenlere yönelik konser ve müzik dinletileri gerçekleştirilecek. Bestekar ve öğretmen Erol Sayan, “Ulusal Müziğimiz Üzerine Söyleşi” başlıklı bir seminer verecek.

Eğitimde fark yaratan öğretmenlerin başarı öyküleri, emekli öğretmenlerle söyleşi, illerde bulunan okullardan mezun olan öğretmenlerin öğrenim hikâyeleri ve ilin tarihsel sürecinde öne çıkanların başarı öyküleri gibi konularda çevrim içi etkinlikler düzenlenecek.

Spiker Zafer Kiraz, öğretmenlere “Türkçenin Doğru Kullanımı ve Beden Dili”, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazife Burcu Takıl, “Masalların Çocuğun Bilişsel ve Dil Gelişimindeki Yeri”, Ney Virtüözü Kudsi Ergüner, “Ney ve Makam Musikisi” konularında öğretmenlere yönelik seminer verecek.

400 bin eğitim kontenjanı

Öte yandan, öğretmenlerin Şubat dönemi mesleki gelişim programına özel Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 40 mesleki gelişim programı için 400 bin eğitim kontenjanı da öğretmenlere açıldı. Öğretmenler, bireysel ve mesleki gelişim konularında büyük çaba gösterdi. Buna göre, geçen yıl mesleki gelişim programları için 1 milyon 373 bin 454 kontenjana başvuru yapıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
12
açık