banner8

banner9

banner10

HİJYEN MALZEMELERİNİN TEMSİLİ DAĞITIMI YAPILDI

Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflar için haftanın belirli günlerinde başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ödenekle temin edilen hijyen malzemelerinin Akşehir’de eğitim öğretim veren okullara dağıtımı, yapılan temsili törenle başladı.

EĞİTİM 11.09.2020, 00:10 10.09.2020, 18:19 Haber Merkezi
1032
HİJYEN MALZEMELERİNİN TEMSİLİ DAĞITIMI YAPILDI
banner12

Tüm dünyayı saran Covid-19 virüsü karşısında alınan önlemler kapsamında, Bakanlık tarafından gönderilen ödenekle Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce temin edilen çamaşır suyu, sıvı el sabunu, yüzey temizleyici, ULV makine ve ateş ölçer gibi temizlik ve hijyen malzemelerinin temsili dağıtımının yapıldığı program; Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürleri ile okul ve kurum yöneticilerinin katılımıyla yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu, yüz yüze eğitim için Bakanlık tarafından yapılan planlamayı hatırlattığı konuşmasında, ateş ölçer ve dezenfektan makinelerinin okullarda eksiksiz olarak bulundurulacağını belirterek; “Her şeyin başı sağlık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda hijyenin sağlanması ve tedbirlerin alınması konusunda gereken ne varsa yapacağız” dedi. Topaloğlu, temsili olarak yapılan malzeme dağıtımını takiben diğer malzemelerin Cuma günü itibariyle tamamlanacağını ve okullar tarafından Pazartesi günü alınacağını söyledi.

Konuşmanın ardından, hazırlanan hijyen malzemeleri 21 okulun yöneticilerine; Kaymakam Kurnaz, Belediye Başkanı Akkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu tarafından teslim edildi.

Diğer orta öğretim ve mesleki eğitim rehberlik araştırma okul ve merkezleri için ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ödenek talebinde bulunulduğu, ödenek gelir gelmez dağıtımın yapılacağı öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
açık