banner8

banner9

banner28

banner10

GÜZEL SANATLAR, SPOR VE MESLEK LİSELERİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİM

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine, tüm sınıf seviyelerinde 1 Mart 2021 itibariyle başlanacak. Yüz yüze eğitimle yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılım isteğe bağlı olup devam zorunluluğu aranmayacak.

EĞİTİM 22.02.2021, 00:09 21.02.2021, 18:29 Haber Merkezi
1013
GÜZEL SANATLAR, SPOR VE MESLEK LİSELERİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİM
banner12

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlığının resmi internet sitesinde yer verilen açıklamasında; 1 Mart’tan itibaren 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla yüz yüze eğitime geçileceğini, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında birinci dönem itibariyle işletmelerde beceri eğitimine devam edenler ile ikinci dönem devam etmek isteyenlerin ise 15 Şubat’tan itibaren söz konusu eğitime devam etmelerinin sağlandığını belirtti. Bakan Selçuk, çerçeve öğretim programlarında yer alan derslerin uygulama kazanımlarının yüz yüze, teorik olan kazanımların ise uzaktan eğitim yoluyla yapılacağını ifade etti.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Çok Programlı Anadolu Liseleri alan/dal derslerinin yüz yüze eğitimlerinde meslek.eba.gov.tr internet adresinde yayınlanan 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Dönem Çerçeve Öğretim Programı kullanılacak.

Çerçeve öğretim programlarında yer alan derslerin uygulama kazanımları yüz yüze, teorik olan kazanımları ise uzaktan eğitim yoluyla yapılacak şekilde zümre öğretmenler kurulunca, haftada 24 ders saatini geçmeyecek şekilde planlanacak. Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Liselerinde yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla verilecek dersler ve saatleri de meslek.eba.gov.tr internet adresinde yer alıyor.

Yüz yüze eğitim isteğe bağlı olacak

Yüz yüze eğitimle yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılım isteğe bağlı olup devam zorunluluğu aranmayacak. Ancak eğitim kurumunun öğrencilerin okula devamını takip edebilmesi ve bu kapsamda gerekli önlem ve tedbirleri alabilmesi amacıyla yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak olan öğrenciler için velileri tarafından, Covid-19 salgını kapsamında herhangi bir nedenle öğrencisini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediğine ilişkin talebini bir dilekçe ile eğitim kurumu müdürlüğüne iletmesi gerekecek. Mesleki eğitim merkezlerinde okulda yapılan alan/dal derslerinin öğretimine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
az bulutlu