banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrenciler için düzenlenen “Ülkemizin Kültür Varlıkları” Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması ile öğrencilerin; uzaktan eğitim sürecinde verimli vakit geçirmelerinin sağlanması, hızlı düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve kültür varlıklarının bilinirliği, korunması ve kaçakçılığının önlenmesinde farkındalık yaratılması hedefleniyor.

EĞİTİM 03.09.2020, 00:09 Haber Merkezi
1220
ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI
banner12

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü iş birliğinde, tek kategoride çevrim içi olarak düzenlenen yarışma, 14 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 13:30’da başlayacak. Katılımcılara sorulacak olan 20 sorudan her biri için 15 saniye yanıtlama süresi verilecek. Yarışma soruları, EBA TV Lise’deki yayın ile eş zamanlı olarak http://ogmmateryal.eba.gov.tr/yarisma adresinde de yayınlanacak.

Başvuruların, yarışma saatinden 15 dakika öncesine kadar T.C. Kimlik Numarası ile http://ogmmateryal.eba.gov.tr/yarisma linki üzerinden yapılacağı yarışmanın sonuçları, aynı gün saat 17:00’da ogm.meb.gov.tr sitesinde açıklanacak.

Yarışmada ilk 3’e giren öğrenciler, Ören Yeri Hatıra Seti ile ödüllendirilecek. Ayrıca tüm katılımcılara katılım belgesi verilecek. Ödüller, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla ulaştırılacak. 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık