banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

'BENİM OYUN SANDIĞIM' SETİ DAĞITILDI

Yunak’ta okul öncesi sınıf bulunmayan Cebrail, Kargalı, Sıram, Böğrüdelik, Eğrikuyu, Kuyubaşı, Kurtuşağı mahallerinden toplam 12 aileye ve çocuğuna oyun sandığı seti dağıtımı yapıldı.

EĞİTİM 16.12.2021, 00:06 15.12.2021, 16:58 Haber Merkezi
1072
'BENİM OYUN SANDIĞIM' SETİ DAĞITILDI
banner12

AB ve Türkiye Cumhuriyetinin ortak finansmanı ile uygulamaya konulan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF iş birliğinde yürütülen 'Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi' kapsamında Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 'İlçe Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Komisyonu' tarafından 5 yaşında olup okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklara Proje kapsamında çocukların gelişimini destekleyici çeşitli eğitim materyallerinin bulunduğu 'Benim Oyun Sandığım' eğitim setleri verildi.

Proje kapsamında "okul öncesi çağında olup" bulunduğu muhitte ana sınıfı olmadığı için bu hizmetten yararlanamayan ve gelecek sene 1.sınıfa başlayacak 2015 doğumlu çocuklar dahil edildi. Dağıtımı yapılan setlerden çıkan oyuncaklarla sevinen çocuklar, yaklaşık bir saat boyunca da okul öncesi öğretmenlerle oyun oynadı.

Çocuklara ve ailelere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon aracılığıyla aileler belli periyotlarla ziyaret edilecek ve hem ailelere hem de çocuklara rehberlik edilecek.

Dağıtım Yunak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Tunçez ve ilgili komisyon üyelerin katılımıyla yapıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
parçalı bulutlu