banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

18 OKULDAN 14’Ü YETİŞECEK

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; ilçe merkezinde güçlendirme, bakım ve onarım çalışmaları devam eden 18 okulun bir bölümünde incelemelerde bulundu. Okullardan 14’ünün okullar açılmadan önce teslim alınması planlanıyor.

EĞİTİM 27.08.2020, 00:09 27.08.2020, 08:55 Haber Merkezi
2790
18 OKULDAN 14’Ü YETİŞECEK
banner12

Başkan Akkaya’nın incelemelerine İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ve Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ozan Küçük de eşlik etti. Şehit Özden Çınar MTAL, Cumhuriyet İlkokulu, Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi, Bahçelievler Ortaokulu ve Tarık Buğra İlkokulu’nda incelemelerde bulunan heyet, çalışmalar hakkında inşaat yetkililerinden bilgi aldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Akkaya; “Akşehir’imizdeki okullarımızın deprem riski açısından takipleri sonucunda, 18 okulumuzda güçlendirme yapılması gerektiği ortaya çıkmıştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ihaleleri yaptı ve 18 okulumuzda çalışmalar başladı. Müdürlüğün teknik eleman sıkıntısı olduğundan işin kontrolörlüğünü biz üstlendik. Güçlendirmeyle beraber küçük çaplı bakım onarım faaliyetleri de devam ediyor” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu da yapılan çalışmalarla okulların yalnızca depreme dayanıklı hale gelmediğini, aynı zamanda fayansları, tuvaletleri, çatıları gibi eksiklerinin de giderildiğini hatırlattı. Topaloğlu, söz konusu okullardan 14’ünün okullar açılmadan önce teslim edileceğini belirterek, teslimi daha sonra gerçekleşecek olan diğer 4 okuldaki öğrenciler için başka okullarda veya aynı okulun diğer bloğunda ikili öğretim görecekleri şekilde önlem alınacağını söyledi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
28
açık