Murat Yenim ve yeni yönetim Cuma günü Konya’ya giderek Genel Merkezce verilen yetki belgesini Eğitim-Bir-Sen Konya İl Başkanı Nazif Karlıer’in elinden aldı.

Konya EBS 1 No.lu Şube Başkanı Nazif Karlıer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; "Akşehir Başkanımız Sayın Murat YENİM ve Sayın Yönetimi sendikamızı ziyaret ettiler. Akşehir Başkanımız, Sayın Murat YENİM’e temsilcilik yetki belgesini verdik. Hayırlı olsun, Rabbim hayırlı hizmetler yapmak nasip etsin." dedi.

Yetki Belgesi teslim töreninde Murat Yenim'e yeni yönetimden Ïbrahim Sayın, Abdulkadir Yelboğa, Şahin Öz ve Ömer Arhan’ın eşlik ettikleri görüldü.

Ferhan Ekici, İsmail Bozkurt, Mehti Aslanboğa, İdris Pullu, Ramazan Yalçınöz, Mehmet Uza ve Kamil Ersoy’dan oluşan eski yönetim tarafından basına geçtiğimiz hafta yapılan yazılı açıklamanın bir bölümünde her ne kadar; “…Resmi bir görevlendirme yazısı olmamasına rağmen, konuyla ilgili bazı haberlerin basına servis edilmesi üyelerimizi rencide etmiştir. Atama kararı, yanlı ve yanlış bir şekilde basında yer almış, görev süresi biten yönetimimizin görevden alındığı şeklinde yansıtılmıştır” denilse de durumun böyle olmadığı yapılan bu görevlendirme ile gün yüzüne çıktığı gibi, haberimiz de doğrulanmış oldu.