27 adayın girdiği ve iki oturum halinde gerçekleştirilen sınav, Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi giriş katında bulunan Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü E-Sınav Merkezi'nde yapıldı. 

Yunak’ta kurulan ve ilk ehliyet sınavı yapılan E- Sınav Merkezinde bundan sonra MTSK sınavları dahil elektronik ortamda gerçekleştirilecek tüm sınavlar yapılabilecek.

E-Sınav Merkezinin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ‘’Uzun bir emeğin sonunda e- sınav merkezimizi ilçemize kazandırdık, merkezi açtık ve ilk sınavı da başarıyla tamamladık. Daha önce vatandaşlarımız, öğrencilerimiz ailesi ile birlikte her sınavda Akşehir ya da başka il ve ilçelere gidiyordu. Bu hizmet sayesinde artık ilçemizde sınava girebilecekler. Hem zamandan, hem de ekonomik anlamda tasarruf sağlanmış olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.’’ dedi.

İlçede ilk defa ehliyet sınavına giren kursiyerler de ilçede eksikliği hissedilen E-Sınav Merkezi’nin açılmasından mutluluk duyduklarını dile getirdiler.