Önceki gün düzenlenen etkinlikte; global olarak yaşanan iklim değişikliklerinin ülkemizde de hissedilen olumsuz etkileri arasında yer alan kuraklık ve mevsim geçişlerindeki gecikmelere dair her yörenin hikayesi, öğrenciler tarafından paylaşıldı.

Ilgın Doğaseverler Kulübü Başkanı ve TEMA Vakfı Ilgın Temsilcisi Zeynel Teker, konuya ilişkin değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

“İklim değişiklikleri, 90’lı yılların başından bu yana; deodorant kullanımı ve açık bırakılan 40 voltluk ampullerin atmosfere verdiği zarar gibi örneklerle gündeme gelirken, teknolojinin bu derece ilerlemesiyle çok daha büyük bir tehlikeye dönüştü.

Göller Bölgesi ve Türkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen zengin coğrafyamızın da kaçınılmaz olarak bu etki içerisine girmesi üzücüydü. Bizler de geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle birlikte, bölgesel çapta bir etkinlik gerçekleştirerek farkındalık oluşturmak istedik.”

TEMA Vakfı Temsilcisi Teker; etkinliğe tepkisiz kalmayarak destek veren Selçuk Üniversitesi’ne bağlı Ilgın ve Doğanhisar Meslek Yüksek Okulları ile Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksek Okulu’na, AKADEMİK Kulübüne, Belediyelere ve sponsor firmaya teşekkür etti.