Gıda Mühendisliği Bölümü’ne kayıt yaptıracak olan öğrencilerin 2023 Yılı ÖSYM Tercih Kılavuzu’nda ilgili bilgiye ulaşmasının da planlandığı protokole göre; 2023-2024 döneminde YKS ile Gıda Mühendisliği Bölümüne yerleşecek ilk 10 öğrenciye, Eylül-Haziran ayları arasında her ay bin lira karşılıksız burs sağlanacak ve burs ödemesi 4 yıl boyunca devam edecek.

Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Neşeli; Fakülte ile Akşehir gıda sanayicilerinden Aksantaş, Başak Gıda, Serkan Gofret ve Uğurluoğlu Bitkisel Yağ işletmeleri arasında, Dekanlıkta gerçekleştirilen protokole ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu:

“Fakültemiz ile Akşehir sanayicileri arasında, Gıda Mühendisliği lisans programının daha fazla ve yüksek nitelikli öğrenciler tarafından tercih edilmesini sağlamak, öğrencilerin başarısını teşvik etmek ve ülkemizin gıda sektörü için daha nitelikli mühendisler yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yapılan bu protokolün Akşehir’e, üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.”