Biri özel hastaneden istifa ederek, diğer 3’ü ise iller arası tayinle Akşehir Devlet Hastanesi’ni tercih eden uzman doktorların göreve başlamasıyla devlet hastanesindeki toplam uzman sayısı 55’i buldu. 

Çocuk hastalıkları branşında Uzm. Dr. Ayşegül Şahin; İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından Malatya 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde Pratisyen Hekim olarak görev yaptı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk sağlığı hastalıklarında ihtisas yapan Şahin, Şanlıurfa Akçakale Devlet Hastanesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak çalıştı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan göz hastalıkları Uzm. Dr. Mahmut Karataş; ihtisasını Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde yaptı. Sonrasında Dinar Devlet Hastanesi ve Akşehir Özel PARKHAYAT Hastanesi’nde hasta kabul etti.

Acil tıp uzmanlığı alanında göreve başlayan doktorlardan Uzm. Dr. Ömer Lütfi Eren; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezuniyetinin sonrasında ihtisasını Selçuk Üniversitesi’nde yaptı. Atama öncesinde Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalıştı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Uzm. Dr. Kadir Güzel; Kahramanmaraş 12 Şubat Toplum Sağlığı Merkezi ve ardından pratisyen hekim olarak Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. İhtisasını ise Trabzon Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nde tamamladı.