Düzenlenen törene; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Kaymakam Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Adli Yargı Komisyon Başkanı Burak Dinç, Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman ve siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem; Akşehir’in sağlık alanında bölgenin önemli merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

Şehrimizin ve bölgemizin en önemli ihtiyaçlarından olan anjiyo merkezi bugün itibarıyla resmi olarak açıldığını ve Yaklaşık 50 milyon TL maliyetinin olduğunu belirtelim Akşehir Devlet Hastanesi Yönetici Başhekim Bülent Erdem; "İlk etapta 10 gün içerisinde elektif acil olmayan vakaların alınamaya başlanacağı daha sonra da gece kalp krizlerine müdahale edebilecek şekilde hizmete devam edeceği bir merkezimiz olacak. Şehrimize bu yatırımın kazandırılmasında büyük katkıları olan başta hemşehrimiz Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Konya İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç’a ve sürecin başından beri titizlikle konuyu takip eden ve büyük emekleri olan Konya Milletvekilimiz Orhan Erdem’e şükranlarımı sunuyorum. Şehrimize, hastanemize ve tüm bölgeye hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.