Karapınar Sentetik Futbol Sahasında saat 13:00’da başlayan karşılaşmaya ekibimiz; Talha Kaya, Aykut Taşkunfurat, Muhammet Ali Kızılkaya, Taner Kaçıran, Rıdvan Yanık, Tayyar Karadağ, Ali Yakupçebioğlu, Abdullah Kalkan, Suat Yüksel, Ayhan Altınay ve Osman Gümüş ilk on biri ile çıktı.

Maçın ilk golü, 6. dakikada Ali Yakupçebioğlu’ndan geldi ve bu golle Akşehirspor 1-0 öne geçerken, gol düellosu da başlamış oldu. Rakibimiz Karapınar Belediyespor, kendi evinde oynadığı maçta dakika 25’te beraberliği sağladı. 33. dakikada Muhammet Ali Kızılkaya’nın kaydettiği golle bir kez daha öne geçen taraf Akşehirspor olurken, sadece 3 dakika sonrasında ev sahibi takım beraberliği yeniden yakaladı.

İlk yarının son dakikalarında yaşanan heyecan; Muhammet Ali Kızılkaya’nın, kendisinin ikinci ve Akşehirspor’un üçüncü golünü atmasıyla ekibimizin üstünlüğüne dönüşürken, rakip takım dakika 47’de bulduğu golle ilk yarıyı beraberlikle tamamlamayı başardı.

Toplam 6 gol ve 3-3 beraberlikle biten ilk yarının ardından daha temkinli bir oyun sergileyen her iki takım oyuncuları zaman zaman pozisyonlar bulsa da gol yağmuru ikinci yarıda devam etmedi. Karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak için mücadelesini sürdüren temsilcimiz, 85. dakikada Ayhan Altınay’ın bulduğu golle karşılaşmada 4-3 üstünlüğü sağladı.

Maçın bu skorla tamamlanmasıyla zorlu deplasmandaki gol düellosundan 3 puan alarak ayrılan Akşehirspor, haftalardır sürdürdüğü liderliği elden bırakmayarak ilk devreyi lider olarak tamamladı.

14. HAFTA KARŞILAŞMALARI (15 OCAK 2023 PAZAR SAAT 13:00)

Ülkümspor-Cihanbeyli Belediyespor

Ak-Set Kadınhanı Belediyespor-Akşehirspor

Karapınar Belediyespor-Akören Kültürspor

Fuzul Ömeranlıspor-Beyşehir Üzümlüspor

Kulu Belediyespor-Huğlu Spor

Ilgın Belediyespor-Ereğli Ergesspor

Öntur Havzanspor-BAY