Edinilen bilgiye göre; Eğlence mekanları civarında kavga olduğu yönünde yapılan ihbar üzerine Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Narkotik Büro Amirliği ekipleri mahrukatçılar bölgesinde bulunan eğlence mekanlarının olduğu yerde 42 plakalı bir aracın yanında oturan ve darp edildiği tespit edilen bir şahsın durumundan şüphelenen ekipler şahsın üzerinde arama yaptı. Yapılan üst aramasında on bir adet uyuşturucu hap ele geçirdi. Şüpheli A.K. ekipler tarafından gözaltına alındı. Şüpheli A.K.’nin yanında oturduğu aracın da şüpheliye ait olduğunu ve Ilgın ilçesinden eğlenmeye geldiğini belirleyen ekipler şüpheli A.K. ile birlikte aracı detaylı arama yapmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile şüphelilerin üzerinde ve aracında detaylı arama yapan Asayiş ve Narkotik ekipleri araçta bir adet ruhsatsız tabanca ile yedi adet tabanca mermisi, bir adet tabanca şarjörü ile iki adet boş kovan ele geçirdi.

Gözaltına alınan şüpheli A.K. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Uyuşturucu Madde Kullanmak ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçlarından işlem yapıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli serbest bırakıldı.