Yarışma Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Programa; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, şube müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Nasreddin Hoca Anma Günleri etkinlikleri kapsamında düzenlenen 8. Ulusal İlkokullar arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması il finalinin jüri başkanlığını Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kasım Şahin üstlendi. Diğer jüriler ise; Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Cemil Arı, Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve Tarih öğretmeni Ferat Okumuş, Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmeni İsmail Coşan ve Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Ayşegül Gür’den oluştu.

Tesbih Taneleri rumuzuyla Akşehir Cumhuriyet İlkokulu 95,2 puanla birinci, Gülümse rumuzuyla Karatay Akabe İlkokulu 85,8 puanla ikinci ve Kısa Fasıl rumuzuyla Meram Mehmet Hasan Sert İlkokulu 75 puanla üçüncü oldu.

8. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması İl Finali yarışmasına katılanlara kupa ve hediyelerini Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel verdi.

Yarışmada birinci olan Akşehir Cumhuriyet İlkokulu 23-26 Ekim 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Bölge Finallerinde Akşehir’i temsil edecekler. Bölge Finallerinde derece yapmaları durumunda Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanacaklar.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

D S C 0009-2

Editör: Pervasız Web