Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı istihbarı çalışmalar kapsamında S,K. ile Ş.S. isimli şüphelilerin İstanbul plakalı araç kiralayarak kiraladıkları araç ile Akşehir’e uyuşturucu madde taşıdığını tespit etti. Şüphelilerin kullandığı aracı takibe alan Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri aracı Afyonkarahisar tarafından gelip Konya’ya doğru gittiği sırada D-300 uygulama noktasında durdurdu.

Narkotik ekibi tarafından durdurulan araçta bulunan S.K. ile Ş.S. gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerle birlikte İstanbul plakalı araç İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine detaylı arama yapmak üzere getirildi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçta ve şüphelilerin üzerinde arama yapan narkotik ekibi aracın çeşitli yerlerine gizlenmiş uyuşturucu maddeler ile uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirdi.

Narkotik ekibi yaptığı aramada bayan çorabına sarılı vaziyette yirmi üç adet captagon uyuşturucu hap, poşet içerisinde on adet ekstacy uyuşturucu hap ile iki parça halinde bir gram metamfetamin uyuşturucu ve üç adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirdi.

 Ele geçirilen uyuşturucu maddelere el koyan narkotik ekibi şüpheliler S.K. ile Ş.S. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapıldı. Haklarında işlem yapılan iki şüpheli de işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.