Konya Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüteceği Okul Merkezli Gelişim Projesi “Bizim Okulumuz” ve kitap okuma projesi “Başarmaya Hazırım” için düzenlenen toplantı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Vali Vahdettin Özkan, açılış konuşmasında özetle; “Eğitim hizmeti deyince eğitimin kapasitesinin, eğitimin kalitesinin ve eğitime katılımın artırılması ehemmiyet arz etmektedir. Konya’da en öncelikli hizmet eğitim olmuştur. Bu geleneği gelecek nesillere öğretmenlerimiz taşıyacaktır. Eğitim hizmetlerinin yanında sosyal sorumluluk alanlarında gönüllü öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin olduğunu biliyoruz. Bu güzel işlere gönül vermiş tüm öğretmenlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Her insan ayrı bir alem, her insanda, her çocukta ayrı ayrı özellikler ve güzellikler vardır. Hiçbirimiz bütün bunları kısıtlayarak, kendi bakış açımıza göre çocukları şekillendirme durumunda değiliz. Her öğrencimizde var olan yeteneklerin keşfedilmesi ve o yeteneklerin önünün açılması yönünde ne yapabiliriz arayışında olmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından projelerin tanıtım filmleri izlendi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi görevlileri tarafından sunumlar yapıldı.

Tanıtım toplantısına; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Karatay Kaymakamı Yavuz Güner, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve protokol üyelerinin yanı sıra idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.