Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, Yaz Kur’an kursu eğitmenleri ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte araştırma, öğrenme, kardeşlik, muhabbet, spor ve eğlence bir aradaydı.

Programda konuşan Başkan Akkaya; “Yaklaşık 300 kız ve 220 erkek öğrencimizin katıldığı yaz Kur’an kurslarının kapanış şenliğindeyiz. Gayemiz çocuklarımızı eğlendirirken bir yandan da eğitebilmek. Sevgili çocuklar, hepinizi gözlerinizden öpüyorum. Sizleri yürekten kutluyor, destek veren, Kur’an kursu öğretmenlerimizi de yürekten tebrik ediyorum.” dedi. Genç AKSES tarafından verilen ücretsiz yaz kurslarının devam ettiğini hatırlatan Akkaya, Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde eğitmenler tarafından verilen yüzme derslerine katılmak isteyenlerin Genç AKSES merkezine başvurabileceklerini söyledi. Akşehir Müftüsü Ahmet Müjdeci de konuşmasında, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya teşekkür etti.

Katılımın yoğun olduğu programda; Akşehir Kent Ormanı’nda kurulan parkur oyunları, çuval yarışı, mendil kapmaca, yakar top, ip atlama gibi oyun alanlarında çocuklar keyifli zaman geçirirken, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.