Programa Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cihannüma Konya İl Yönetim Kurul Üyesi Oğuzhan Altuntaş, İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, Tuzlukçu Milli Eğitim Müdürü Bektaş Kocabaş, İHH Akşehir temsilcisi Ahmet İbişdayı, İlim Yayma Vakfı Akşehir temsilcisi H.Hüseyin Turan, Eğitim Bir-Sen sendikası Akşehir temsilcisi Murat Yenim, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Cihannüma Akşehir Temsilcisi Ömer Terkenli; “Cihannüma milli görüş geleneklerinden gelen, İslami ve Milli değerlerimize sadık, Ümmetin ve Milletin birliği ve kardeşliğinin yanı sıra, yeniden büyük Türkiye için azimle projeler üreten ve bunların hayata geçirilmesi için çok sayıda yetişmiş liyakatlı kadrosuyla, bürokrasiye ve siyasete katkı sunduğunu ve derneğin 81 il, 50 civarında ülke ve bazı büyük ilçelerde temsilciliği vardır.” dedi.

İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, Kudüs konulu güncel bir konuşma yaptı. Ardından STK temsilcileri derneklerinin faaliyetleri hakkında hazurunu bilgilendiren konuşmalar yapmalarından sonra, geceye musiki dinletisiyle devam edilirken, misafirlere verilen sahur ikramı ile “sahur buluşması” son buldu.