HAŞHAŞ EKİM BAŞVURULARI SÜRESİ UZATILDI HAŞHAŞ EKİM BAŞVURULARI SÜRESİ UZATILDI

Bitkisel üretim yapan ve bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı’nca verilen tarımsal desteklerden yararlanmak isteyen üreticilerin ÇKS başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular, İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde kabul edilirken geçmiş yıllarda ÇKS’ye kayıtlı olup arazi bilgilerinde değişiklik yapmayan üreticiler de başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden yapabiliyorlar.

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) 2024 üretim yılı için başvuruda bulunan çiftçiler, ürün güncelleme başvurularını ise 2024 yılı Şubat ayı içerisinde e-Devlet üzerinden ya da İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Bakanlığın resmi internet sitesinde paylaşılan bilgiye göre; dijital dönüşüm hamleleri kapsamında uygulamaya alınan “TARIMCEBİMDE” mobil uygulaması da üreticilerin iş ve işlemlerini kolaylaştırıyor. Bu kapsamda üreticiler uygulamaya girerek, “e-Devlet Hizmetleri” sekmesinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Uygulama, ürün bildirimi ve desteklemeler başta olmak üzere çeşitli konularda da çiftçilere kolaylık sağlıyor.